Kontaktinformation

Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har spørgsmål eller ønsker at besøge vores showroom der er åbent efter aftale.

Ring til os på tlf.: +45 48 28 80 99 eller benyt dig af kontaktformularen.

Vi gør os umage for at betjene dig hurtigt og kompetent.

info@urban-elements.dk

+45 48 28 80 99

Faktura bedes sendes til faktura@urban-elements.dk

    Kontaktpersoner

    Simon Rosendal

    Partner

    +45 48 28 80 99
    simon@urban-elements.dk

    Heini Hansen

    Møbler & Vejrsejl

    +45 53 74 05 51
    heini@urban-elements.dk

    Christian Ligaard

    Møbler & Belysning

    +45 53 74 05 54
    christian@urban-elements.dk

    Claes Overgaard

    Betonløsninger

    +45 40 33 98 00
    claes@starkabeton.dk

    Lars Strand

    Partner

    +45 48 28 80 99
    lars@urban-elements.dk

    Forhandlere

    Danmark

    +45 48288099
    info@urban-elements.dk

    Urban Elements ApS
    Strøvej 38-40
    DK-3320 Skævinge
    www.urban-elements.dk

    Norge

    +47 6680 0060
    post@norfax.no

    Norfax Public Design
    Gunnar Randers vei 24
    2007 Kjeller
    www.norfax.no

    Sverige

    +46 700 600 644
    info@urban-elements.se

    Urban Elements AB
    Östra Varvsgatan 4 – Våning 6
    211 75 Malmö
    www.urban-elements.se

    Island

    +45 48288099
    info@urban-elements.dk

    Urban Elements ApS
    Strøvej 38-40
    DK-3320 Skævinge
    www.urban-elements.dk

    Brands

    Landscape protection

    Marshalls – engelsk producent af højsikringsprodukter.

    Platek belysning

    Platek – italiensk producent af udendørsbelysning

    Bellitalia betoninventar

    Bellitalia – italiensk producent af betoninventar

    Starka

    Starka – svensk producent af betonelementer

    Norfax logo

    Norfax – norsk leverandør af park- og gademøbler.

    Golle – tysk producent af tekstile overdækninger.

    Team Tejbrant – svensk producent af overdækningsløsninger.

    Norpole – norsk producent af lysmaster i træ